Ο ΟΔΟΝΤΟΧΑΛΑΣΤΡΑΣ ΚΑΙ Η ΓΛΥΚΟΣΥΜΜΟΡΙΑ ΤΟΥ
Μετά την επιτυχημένη παρουσίαση της παράστασης «Δαίδαλος και Ίκαρος», η ομάδα ΑΦΟΥ επιστρέφει στο θέατρο Αλκμήνη από την Κυριακή 15 Οκτωβρίου 2023 στις 12.00 για περιορισμένο αριθμό παραστάσεων με την πολυαγαπημένη παράσταση κουκλοθεάτρου «Ο Οδοντοχαλάστρας και η Γλυκοσυμμορία του», χαρίζοντάς μας απλόχερα το γέλιο και τη διασκέδαση μέσα από μια πρωτότυπη και αστεία ιστορία με εντυπωσιακά εναλλασσόμενα σκηνικά, πολλή μουσική και χειροποίητες κούκλες φτιαγμένες με αγάπη και μεράκι.
![ΟΔΟΝΤΟΧΑΛΑΣΤΡΑΣ_edited.jpg](https://static.wixstatic.com/media/3e951a_85b1ab1d89784a1d9da4a7b93db856dd~mv2.jpg/v1/crop/x_119,y_0,w_752,h_1302/fill/w_471,h_816,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,enc_auto/%CE%9F%CE%94%CE%9F%CE%9D%CE%A4%CE%9F%CE%A7%CE%91%CE%9B%CE%91%CE%A3%CE%A4%CE%A1%CE%91%CE%A3_edited.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/762259_0d583527c6104f62802b3458d4c5c9cb~mv2.jpg/v1/fill/w_184,h_122,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/762259_0d583527c6104f62802b3458d4c5c9cb~mv2.jpg)
Συντελεστές
Δραματουργία – κείμενο: Δήμητρα Πεμούση
Σκηνικά – Κοστούμια: κουκλοθεατρική ομάδα «Αφού / ΜπαGάζια»
Μουσική- Sound Design: Μανώλης Μανουσάκης
Τραγούδια: Κωνσταντίνος Ευαγγελόπουλος
Εμψύχωση: Χριστίνα Τσάτσου, Δήμητα Πεμούση
Φωτισμοί: Κωνσταντίνος Κωστόπουλος
Ειδικές κατασκευές: ομάδα «Αφού» / ΜπαGάζια
Οργάνωση & προώθηση παραγωγής: Τεχνες και παιδι
Παραγωγή: ΜπαGάζια ΑΜΚΕ